Természettudományos mk.
Természettudományos munkaközösség logó
Ökoiskola
Ökoiskola logo
Pénziránytű iskola
Kiemelt Pénziránytű Iskola 2019-2020
Kiemelt pénziránytű iskola logó
Váci Szakképzési Centrum
Váci szakképzési Centrum logó
Szakképzés európai hete logó
ECDL logó

Kiemelt pénziránytű iskola logó

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Iskolánk 2017. novemberében nyerte el a „Kiemelt Pénziránytű Iskola” címet és ennek jegyében a sikeres iskolai Pénz7-et követően 2018. március második felében több pénzügyi témájú programot szervezett a környék és a tágabb régió diákjainak.

Játékok a környező általános iskolákban

A program első részeként pénzügyi témájú, játékos órákat tartottak az iskola tanárai. Kakuk Erzsébet és Pappné Kerékgyártó Zita tanárnők az aszódi Csengey Gusztáv Általános Iskolában és a Kartali Könyves Kálmán Általános Iskolában jártak és a 3-3 jó hangulatú órán a diákok nemcsak hasznos tudással, de némi jutalommal is gazdagodtak.

Aszód, Csengey:

Kartal:

A csengeys diákok a felkészülés részeként részt vettek a március 5-14. között az iskolai Pénz7 keretében megvalósult pénzügyi és vállalkozói témájú előadásokon is.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018Vetélkedő

Kiemelt Pénziránytű hét plakátA program másik kiemelkedő eleme a 2018. március 27-én megrendezett pénzügyi, ezen belül is főként befektetési témájú vetélkedő volt, melyen 6 iskola csapata vett részt. A vetélkedőn meghívottként jelen volt Dudás Tibor, a Váci Szakképzési Centrum főigazgatója és Marton Zoltán, a Pénziránytű Alapítvány projektigazgatója is.

balról jobbra: Marton Zoltán, Dudás Tibor és Némethné Holló Krisztina, iskolánk igazgatója

balról jobbra: Marton Zoltán, Dudás Tibor és Némethné Holló Krisztina, iskolánk igazgatója

A jó hangulatú vetélkedő játékkal indult, majd változatos témájú vetélkedővel folytatódott. A játékot Kakuk Erzsébet, Zsemberovszky Veronika és Pappné Kerékgyártó Zita tanárnők vezényelték, az ezt követő vetélkedőt pedig Kárpáti István irányította.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Végül a dobogó mindhárom fokát a Váci Szakképzési Centrum iskolái szerezték meg.  Az első három helyezett csapat tagjai speciális pendrive-okat és szakkönyveket nyertek, de a többi csapat sem távozott üres kézzel.

1. Váci SZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma

A csapat tagjai: Nagy Máté, Garai Péter, Bahil Bence, tanáruk Ács Krisztina.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

2. Váci SZC I. Géza Király Közgazdasági Szakgimnáziuma

A csapat tagjai: Atkári Viktória, Farkas Ábel, Sintár Bálint, tanáruk Papp Tibor.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

3. Váci SZC Bocskai István Kollégiuma

A csapat tagjai: Biszák Aletta, Sági Fanni, Szelcsik Anna, tanáruk Kristóf Annamária.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

4. Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

A csapat tagjai: Braun Bálint, Kapitz Dominik, Ruzsinszki Márk, tanáruk Homoki Gábor.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

5. Váci SZC Selye János Egészségügyi és Szociális Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

A csapat tagjai: Czáder Tifani, Fodor Kende, Marosi János, tanáruk Lieszkovszkiné Pápai Renáta.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

6. Csengey Gusztáv Általános Iskola – Aszód

A csapat tagjai: Bertók Brigitta; Ferencz Ramóna és Kiss Gergő, tanáruk Ácsné Tóth Beáta.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

A csengeys diákoknak külön köszönjük a részvételt, szépen helytálltak! 🙂

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Köszönjük a Pénziránytű Alapítványnak és a Váci Szakképzési Centrumnak a projekthez nyújtott anyagi és erkölcsi támogatását. A programok megvalósulásához nélkülözhetetlen volt a programokban részt vevő iskolák vezetőinek és az ott dolgozó tanároknak a segítsége is. Végül, de nem utolsósorban, a program szakmai megvalósító tanárainak a munkáját nagyban megkönnyítette iskolánk néhány diákja, kiemelten Rubik Eszter (11. B) és Németh Kamilla (10. F) osztályos tanulók, de rajtuk kívül még sokan mások is!

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Pénziránytű iskola logo online

E-napló
E-napló

Az e-naplóval kapcsolatos kérdéseiket az ekretapsg@gmail.com e-mail címre várjuk.

Samsung Ösztöndíj Program
Samsung SDI ösztöndíj program
Beiskolázási információk
Beiskolázási információk logó
Facebook
Facebook – Francia tagozat
Facebook logó - francia tagozat
Baráti Egyesület
Aszódi Öregdiákok Baráti Egyesülete logó
PSG Konnektor
PSG konnektor

Az iskola online újsága

Fenntarthatósági hét
Fenntarthatósági hét logó
Határtalanul
Határtalanul