Természettudományos mk.
Természettudományos munkaközösség logó
Ökoiskola
Ökoiskola logo
Pénziránytű iskola
Kiemelt pénziránytű iskola logó
Váci Szakképzési Centrum
Váci szakképzési Centrum logó
Szakképzés európai hete logó
ECDL logó

Kiemelt pénziránytű iskola logó

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Iskolánk 2017. novemberében nyerte el a „Kiemelt Pénziránytű Iskola” címet és ennek jegyében a sikeres iskolai Pénz7-et követően 2018. március második felében több pénzügyi témájú programot szervezett a környék és a tágabb régió diákjainak.

Játékok a környező általános iskolákban

A program első részeként pénzügyi témájú, játékos órákat tartottak az iskola tanárai. Kakuk Erzsébet és Pappné Kerékgyártó Zita tanárnők az aszódi Csengey Gusztáv Általános Iskolában és a Kartali Könyves Kálmán Általános Iskolában jártak és a 3-3 jó hangulatú órán a diákok nemcsak hasznos tudással, de némi jutalommal is gazdagodtak.

Aszód, Csengey:

Kartal:

A csengeys diákok a felkészülés részeként részt vettek a március 5-14. között az iskolai Pénz7 keretében megvalósult pénzügyi és vállalkozói témájú előadásokon is.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018Vetélkedő

Kiemelt Pénziránytű hét plakátA program másik kiemelkedő eleme a 2018. március 27-én megrendezett pénzügyi, ezen belül is főként befektetési témájú vetélkedő volt, melyen 6 iskola csapata vett részt. A vetélkedőn meghívottként jelen volt Dudás Tibor, a Váci Szakképzési Centrum főigazgatója és Marton Zoltán, a Pénziránytű Alapítvány projektigazgatója is.

balról jobbra: Marton Zoltán, Dudás Tibor és Némethné Holló Krisztina, iskolánk igazgatója

balról jobbra: Marton Zoltán, Dudás Tibor és Némethné Holló Krisztina, iskolánk igazgatója

A jó hangulatú vetélkedő játékkal indult, majd változatos témájú vetélkedővel folytatódott. A játékot Kakuk Erzsébet, Zsemberovszky Veronika és Pappné Kerékgyártó Zita tanárnők vezényelték, az ezt követő vetélkedőt pedig Kárpáti István irányította.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Végül a dobogó mindhárom fokát a Váci Szakképzési Centrum iskolái szerezték meg.  Az első három helyezett csapat tagjai speciális pendrive-okat és szakkönyveket nyertek, de a többi csapat sem távozott üres kézzel.

1. Váci SZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma

A csapat tagjai: Nagy Máté, Garai Péter, Bahil Bence, tanáruk Ács Krisztina.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

2. Váci SZC I. Géza Király Közgazdasági Szakgimnáziuma

A csapat tagjai: Atkári Viktória, Farkas Ábel, Sintár Bálint, tanáruk Papp Tibor.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

3. Váci SZC Bocskai István Kollégiuma

A csapat tagjai: Biszák Aletta, Sági Fanni, Szelcsik Anna, tanáruk Kristóf Annamária.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

4. Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

A csapat tagjai: Braun Bálint, Kapitz Dominik, Ruzsinszki Márk, tanáruk Homoki Gábor.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

5. Váci SZC Selye János Egészségügyi és Szociális Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

A csapat tagjai: Czáder Tifani, Fodor Kende, Marosi János, tanáruk Lieszkovszkiné Pápai Renáta.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

6. Csengey Gusztáv Általános Iskola – Aszód

A csapat tagjai: Bertók Brigitta; Ferencz Ramóna és Kiss Gergő, tanáruk Ácsné Tóth Beáta.

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

A csengeys diákoknak külön köszönjük a részvételt, szépen helytálltak! 🙂

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Köszönjük a Pénziránytű Alapítványnak és a Váci Szakképzési Centrumnak a projekthez nyújtott anyagi és erkölcsi támogatását. A programok megvalósulásához nélkülözhetetlen volt a programokban részt vevő iskolák vezetőinek és az ott dolgozó tanároknak a segítsége is. Végül, de nem utolsósorban, a program szakmai megvalósító tanárainak a munkáját nagyban megkönnyítette iskolánk néhány diákja, kiemelten Rubik Eszter (11. B) és Németh Kamilla (10. F) osztályos tanulók, de rajtuk kívül még sokan mások is!

Kiemelt Pénziránytű hét - 2018

Pénziránytű iskola logo online

E-napló
E-napló

Az e-naplóval kapcsolatos kérdéseiket az ekretapsg@gmail.com e-mail címre várjuk.

Szakmák Éjszakája 2019
Szakmák Éjszakája 2019 logó
Facebook
Facebook – Francia tagozat
Facebook logó - francia tagozat
Baráti Egyesület
Aszódi Öregdiákok Baráti Egyesülete logó
PSG Konnektor
PSG konnektor

Az iskola online újsága

Fenntarthatósági hét
Fenntarthatósági hét logó
Határtalanul
Határtalanul