Természettudományos mk.
Természettudományos munkaközösség logó
Ökoiskola
Ökoiskola logo
Pénziránytű iskola
Kiemelt pénziránytű iskola logó
Kiemelt Pénziránytű Iskola 2019-2020
Váci Szakképzési Centrum
Váci szakképzési Centrum logó
Szakképzés európai hete logó
ECDL logó
A Pénz7 plakátjai

A PSG, a 2019/20-as tanévben bronz fokozatú kiemelt pénziránytű iskola, így több pénzügyi témával kapcsolatos eseményre is sor került és kerül még iskolánkban. Negyedik éve szervezzük meg a PÉNZ7 programsorozatot, ami idén március 2-6. között zajlott. A programhéten a pénzügyi digitális biztonság és a biztosítások kerültek a fókuszba. Az „Ötletből vállalkozás” témája a diákok vállalkozói kompetenciáit fejlesztette. Az idén is több formában találkozhattak diákjaink a meghirdetett témákkal.

Rendhagyó pénzügyi órák zajlottak különböző évfolyamokon. Érdekes és tanulságos pénzügyi játékot játszott a 10. E és D osztály. Osztályfőnöki órákon Kiss Emese és Sipos Valentin 11. d tanulók által összeállított Kahoot! kvízjátékban próbálhatták ki magukat a 9. E, 9. D és 9. F diákjai. Informatika órákon a „Gyümölcspiac” elnevezésű számítógépes játékokkal játszhattak a diákok. Március 3-án, a 11. évfolyamos osztályok a második órától kezdve egész délelőttös foglalkozásokon vettek részt, amit a NAV munkatársai tartottak. A foglalkozások segítségével megtudhatták, milyen messzire nyúlik vissza az adózás, adófajtákkal kapcsolatos előadást hallhattak, illetve a gyakorlatban kipróbálhatták az intézkedések taktikai részét.

Kakuk Erzsébet
szaktanár

E-napló
E-napló

Az e-naplóval kapcsolatos kérdéseiket az ekretapsg@gmail.com e-mail címre várjuk.

Beiskolázási információk
Beiskolázási információk logó
Facebook
Facebook – Francia tagozat
Facebook logó - francia tagozat
Baráti Egyesület
Aszódi Öregdiákok Baráti Egyesülete logó
PSG Konnektor
PSG konnektor

Az iskola online újsága

Fenntarthatósági hét
Fenntarthatósági hét logó
Határtalanul
Határtalanul