Természettudományos mk.
Természettudományos munkaközösség logó
Ökoiskola
Ökoiskola logo
Pénziránytű iskola
Kiemelt Pénziránytű Iskola 2019-2020
Kiemelt pénziránytű iskola logó
Váci Szakképzési Centrum
Váci szakképzési Centrum logó
Szakképzés európai hete logó
ECDL logó
Mafia 2022.

Iskolánk igazgatónőjével közösen vettünk részt a Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány alapításának 30.évfordulóját ünneplő rendezvényen, melyet Budapesten tartottak a Francia Intézetben 2022. október 6-7-én. Az ünnepélyes megnyitó után a  rendezvényen többek között  bemutatásra került az alapítvány múltja és jelene, a francia nyelvoktatás jövője, a tervek. Holló Krisztina igazgató asszony a  beszédében kiemelte, hogy milyen szerencsés az iskola, hogy élvezheti az alapítvány segítségét. A támogatás széles körű, eszközöktől kezdve a külföldi csereutak támogatásáig kap segítséget iskolánk. A második. napon Márton Ildikó nyugdíjas tanárunk vett részt egy kerekasztal beszélgetésen, mint korábbi mentor.

Mafia 2022.

Továbbá a fiatal francia oktatók fontosságáról is beszélt igazgatónő. A külföldi oktatók nem csak szakmailag járulnak hozzá a fiatal nemzedékek képzéséhez, de spirituális jelentősége is van annak a ténynek, hogy intézményünkben több külföldi kolléga is jelen van a mindennapjainkban. Tanulóink zömmel kisebb településekről érkeznek, sokuk számára ez az első találkozás egy külföldivel, aki ráadásul sokszor csak néhány évvel idősebb náluk. Viselkedési normákat, európai értékrendet, az élő francia nyelvet közvetítenek, akarva-akaratlanul formálva ezzel tanulóink gondolkodásmódját és rajtuk keresztül a közvetlen környezetüket. A tagozaton tanító magyar kollégák is sokat köszönhetnek ennek a frankofón jelenlétnek, hiszen a folyamatos francia nyelvű kommunikáció az ő nyelvismeretüket is frissen tartja, gazdagítja. A francia oktatók dinamizmusa, módszertani frissessége jó hatással van mind a tanulókra, mind a kollégákra. Az alapítvány részéről jelenleg ketten, Noémie Guillemant és Margaux Gauthier erősítik a csapatunkat, de nem szabad megfeledkeznünk Christophe de Mendonçáról, aki az alapítványnak hála került Magyarországa, jelenleg magyar-francia kettős állampolgárként tanít szaktárgyakat. Az anyanyelvi oktatók növelik intézményünk presztizsét, inspirálnak, hozzájárulnak a magas szintű oktatáshoz. Köszönjük munkájukat és az alapítvány támogatását.

Veszprémi Péter

                                                                               a francia tagozat vezetője

E-napló
E-napló

Az e-naplóval kapcsolatos kérdéseiket az ekretapsg@gmail.com e-mail címre várjuk.

Samsung Ösztöndíj Program
Samsung SDI ösztöndíj program
Beiskolázási információk
Beiskolázási információk logó
Facebook
Facebook – Francia tagozat
Facebook logó - francia tagozat
Baráti Egyesület
Aszódi Öregdiákok Baráti Egyesülete logó
PSG Konnektor
PSG konnektor

Az iskola online újsága

Fenntarthatósági hét
Fenntarthatósági hét logó
Határtalanul
Határtalanul